Gitar-tr.com Reklam Vermek için Tıklayınız...

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Gitarist
 Gitar-tr.com FORUM : Gitarist
Konu Konu: Elektroyu bilgisayara baglamak Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
Doomswar
Üye
Üye
Simge

Ülke: Turkiye
Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 82
Gönderen: 2007-14-Haziran Saat 01:14 | Kayıtlı IP Alıntı Doomswar

Arkadaslar çok sik karsilastigim bir sorun bu elektromu bilgisayara nasil baglayabilirim hadi bagladim distortion,overdriven,clean seslerini nasil çikartablirim.
Aslinda çok basit ama öncelikle tavsiyem sakin standart bir hoparlörle denemeyin yeni hoparlör almak zorunda kalirsniz bunun için 5+1 ses sistemleri çok uygun e ona görede bi ses katinizin olmasi gerek ama yok ben sadece clean tonda çalicam derseniz bilgisayar hoparlörü yeterli olabilir fazla zorlamamak kaydiyla :)

Öncelikle elektromuzda var olan ve amflikatöre taktigimiz kabloya küçültücü gerekicek bunu elektronikçilerde bulabilirsiniz.

Küçültücümüzü gitar kablomuzun amfiye giren kismina takiyor daha sonra küçültücü bulunan kismi bilgisayarimiz mikrofon girisine takiyoruz.

Büyük cakli olan kismi gitarimiza taktiktan sonra Ses Denetiminden mikrofon tikini kaldiriyoruz ve ses geliyor :)

distortion,overdriven gibi özellikler için segili modaratörümüz tavsiye etmisoldugu guitarx pro programi uygundur.

PEKI BEN NASIL TEMIZ KAYIT YAPABILIRIM?????
bunun için sakin mikrofonu takipta kayit yapmaya çalismayin çünkü bu temiz olmaz.
Nasilsa gitarimizi bilgisayara bagladik simdi DENETIM MASASI-SES,KONUSMA VE MÜZIK AYGITLARI-SES VE KONUSMA AYARLARI-ilk penceredeki GELSIMIS-SEÇENEKLER-ÖZELLIKLER

dedikten sonra açilan pencerede Çalma veya kaydetme gibi 2 seçenek çikacak buradan KAYDETME seçenegini seçiyoruz Kaydetme seçeneginin altindaki pencerede STREO MIXKER ve MONO MIXER 'i isaretliyoruz.

Karsimiza çikan pencerede STREO MIX'i isaretliyoruz ve kayita basliyoruz :)

bunun içinde SONIC FOUNDRY ACID PRO programini tavsiye ediyorum.

saygilarimla

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma