Gitar-tr.com Reklam Vermek için Tıklayınız...

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Universite liler.
 Gitar-tr.com FORUM : Universite liler.
Konu Konu: Work And Travel Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
levent isbilen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Ülke: Türkiye
Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 2
Gönderen: 2008-15-Ocak Saat 22:40 | Kayıtlı IP Alıntı levent isbilen

Work And Travel (wat)

Nedir?

Work and Travel, ABD Hükümetinin üniversite ögrencilerine yaz tatilinde(1 Haziran 19 Ekim arasi) Amerika ya da Kanada’da çalisma imkani sunan kültürel degisim programidir. Ögrencilerin hayatin zorluklariyla yüzlesme, deneyimler elde etme, para kazanma ve zor günleriyle eglenceli günleriyle farkli bir yaz geçirme firsatidir.

Program sirket ücreti, bilet, vize, cep harçligi ile ortalama 3000$ tutar. Oraya gidince kazanacaginiz para kesinlikle size baglidir. Amerika’da 2500  - 4500$ arasi Alaska’da 4000 – 8000$ arasi kazanmaniz mümkündür. Amerika’da iseniz turizmde yer alirsiniz, Alaska’da iseniz daha çok balik isleriyle ugrasirsiniz.

Work and Travel programi, toz pembe degildir. Bir sürü zorlugu da içinde barindirir. Katilimci ögrenci isvereniyle Türkiye’de anlasma yapar. Bu yüzden dolayi ögrenci kendinden istenilen isleri yapmak zorundadir. Sunu da unutmamak gerekir ki programin eglence yani agir bassa da, isveren için her zaman kendi isleri ön plandadir.

Katilim Sartlari

* Üniversitelerin hazirlik, 1,2,3,4 ( okulun a dönem uzamasi sart ) ve Yüksek lisans haz, 1,ve 2 ( en az tezinin kalmasi sart )

* 4'lük not ortalamasina göre yil sonu not ortalamasinin en az 2 olmasi(bazi üniversiteler ve bölümler için 2nin altina tolerans oluyor. )

* Orta seviyede Ingilizce bilgisi

ben wat programina 2 senedir katiliyorum new york ta fisher island diye bir adada maintenance olarak çalistim. bu sene stajim var gidemeyecegim. wat  bazen hüsranla sonuçlaniyor, gözünüzün açik olmasi gerek. ögrencinin bazen isi bazen de kalacak yeri sorun oluyor ve geri dönüyor onca para da bosa gidiyor. sorun sirket ya da ögrencide olabiliyor. merak ettiklerinizi  elimden geldigince cevaplamaya çalisacagim.

Düzenleyen levent isbilen 2008-30-Ocak Saat 00:44
Yukarı Dön Göster levent isbilen's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: levent isbilen

levent isbilen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Ülke: Türkiye
Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 2
Gönderen: 2008-30-Ocak Saat 00:44 | Kayıtlı IP Alıntı levent isbilen

gitcekler acele etsinki erken kayit indiriminden yararlansinlar.  200$ bide bosuna vermeyin derim. soracaklariniz olursa yardim etmeye calisirim.
Yukarı Dön Göster levent isbilen's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: levent isbilen

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©1998-2006